top of page

DOS 

KİMDİR?

Dilara Özboyacı Terzihan ve Nergis Sıla Yalçın Çirkin’in arkadaşlığı 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde okurken başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra farklı çalışma alanlarında kurumsal hayatı deneyimleyen Dilara ve Sıla 2019 yılında bir süredir hayalini kurdukları DOS markasını kurdu, hayallerindeki tasarımları ve vizyonu hayata geçirmeye başladılar.

DOS insana şekil veren ve insanın şekil verdiği her formdan esinlenen, doğadan ve insan özünden güç bulan tasarımlarla, özgün, güçlü, bağımsız, öz sevgi ve saygıyla şekillenmiş, korkusuz insanı temsil ediyor.

Yeşil Işık Işını
IMG_5505.jpg
Yeşil Işık Işını
IMG_0003.JPG.jpg

NUMEROLOGY

V

Numeroloji V koleksiyonu, 5 rakamından esinlenilerek oluşturulmuştur. Bilinmeyenden korkmayan, açık fikirli, kendine güvenen, akışta kalan, güçlü, özgür insanı temsil eder.

 

SACRED

HEART

Sevginin hep kazanacağı bir gelecekten esinlenerek, kalbimizde taşıdığımız sevginin anımsatıcısı olmasını dilediğimiz Sacred Heart koleksiyonu; geçmişten günümüze hep içimizde varolan, kendimize, doğaya, her canlıya ve dünyaya duyduğumuz sevgiyi temsil ediyor.

 

Yeşil Işık Işını
Untitled Session0102 2.JPG.jpg

DOWN

TO

EARTH

 Ne kadar modernleşsekte kökümüzü, geçmişimizi, alışkanlıklarımızı ve duygularımızı, an ve anılarımızı hep yanımızda taşıyoruz. Burdan yola çıkarak hazırladığımız bu etnik koleksiyonda yer alan her sembolün ayrı bir anlamı vardır.

bottom of page